İthalat İhracat

İhracat Uygulamaları
 
İhracat işlemlerinize başlamak üzere bize ulaştığınız anda kuryelerimizle en seri şekilde evraklarınızı tedarik ederek, ihracat ile ilgili tüm işlemlerinizi başlatırız. 
 
Ticaret Odası ve İhracatı Birliklerinden evraklarınızın tasdiklenmesinden sonra ofisimizde beyanname tescil işlemleriniz gümrük bilgisayarlarına online başlı otomasyon sistemi olan EDI ( Electronic Data Interchange ) ile gerçekleştirilmektedir. Bu yeni ve çağdaş sistemle hem zamandan kazanılmakta ve hem de özel bilgisayar yazılımındaki uyarı ve yönlendirmelerinde etkisiyle bireysel hatalar ortadan kalkmaktadır. 
 
Yine ofisimizde tescil işlemlerinin daha da hızlandırılması amacıyla Gümrük Modernizasyon Birim Başkanlığının onayladığı özel hat başlantısı kullanılarak Gümrük Otomasyon Ağna direk bağlanılmaktadır. 
 
İhracat işlemlerinin bitiminde tüm evraklar en hızlı şekilde tarafınıza veya bankanıza ulaştırılmaktadır. İstanbul'da Atatürk Hava Limanı, Halkalı, Erenköy ve Haydarpaşa Gümrük Müdürlüğünde görevli personelimizle aynı gün tüm işlemleriniz sorunsuz bir şekilde bitirilir. 
 
İthalat Uygulamaları
 
Bize başvurduğunuz andan itibaren, ithalatını gerçekleştirmek istediğiniz ürünlerle ilgili en etütleri yaparak en uygun G.T.I.P. (Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu) tespit ederek gümrük vergisi ve KDV hesaplamaları ile ilgili maliyet analizi yapmanıza yardımcı oluruz.
 
Ayrıca ithalatı değinilen ürün ile ilgili alınması gereken tüm T.S.E. belgesi, Kimya hane belgesi ile gözetime tabi ürünlerinizle ilgili Sağlık, Tarım ve diğer tüm bakanlık ve Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü'nden alınması gereken kontrol belge ve müsaadeleri en hızlı şekilde Ankara'da ki çözüm ortaklarımız tarafından alınır.
 
Tüm evrakların tamamlanmasının ardından ofisimizden EDI ( Elektronik Veri Transferi ) sistemi ile beyanname tescil işlemleri gerçekleştirilmekte, gümrük vergileri banka kanalıyla yatırılmaktadır. Teknolojinin tüm imkanları kullanılarak İstanbul'da ki tüm kara, hava, ve deniz gümrükleri başta olmak üzere ülkemizin her yerinden ithalatlarınızı gerçekleştirmekteyiz. 
 
Nakliye Organizasyonu
 
İthalat veya ihracatını gerçekleştirmek istediğiniz ürünün ülke ve mesafesine en uygun araç organizasyonu tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.
 
Çözüm ortağı kapsamında çalıştığımız kara ve deniz nakliye Şirketleri ile çağdaş antrepolarda; mallarınızın seri ve güvenli şekilde depolanması ve yerine ulaştırılmasını gerçekleştirmekteyiz.
 
"Hava yolu yüklemelerinizde en uygun Air Cargo fiyatlar?, Atatürk Hava Limanında ofisimizdeki deneyimli Kargo elemanlarımız tarafından yapılmaktadır." 
 
Dahilde İşleme ve Teşvik Uygulamaları
 
Yurt dışı ihraç kaydıyla geçici kabul kapsamında getireceğiniz her türlü ürün ile ilgili planlanan "Dahilde İşleme İzin Belgesi düzenleme ve Dış Ticaret Müsteşarlığından çıkarılması ile ilgili tüm işlemler tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.
 
"Ayrıca Vergi, Resim ve Harç İstisnası Belgesi ile Hariçte İşleme İzin Belgesi, Serbest Bölge Faaliyet Ruhsatı ve Bakanlıklardan alınacak ithal izin ve kontrol belgeleri ( Sağlık Bakanlığı, Tarım Orman ve Köy işleri Bakanlığı, Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü, Çevre Bakanlığı ve Petrol İşleri Genel MüdürlÜğü)

© Copyright 2015 | Atak Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi